Kolocová Sluková

Kristýna Kolocová a Markéta Sluková na ME neodjedou, sportovní budoucnost plánují hráčky samostatně

České beachvolejbalové duo Markéta Sluková - Kristýna Kolocová nebude startovat na nejbližším evropském šampionátu v Rakousku a v dalších turnajích už nebude startovat společně. Nejúspěšnější český volejbalový pár dnes společně oznámil, že se jejich sportovní kariéry rozcházejí.

Dvojice, která na poslední olympiádě v Londýně obsadila páté místo, v posledních sezónách patřila mezi přední týmy Světového poháru, a vyhrála premiérově i první turnaj prestižního Grand Slamu, už na dalších společně působit nehodlá. Rozchod potvrdil David Trávníček, předseda představenstva agentury SPORT INVEST Marketing, která úspěšné sportovkyně zastupuje.

„Sportovní život přináší emotivní okamžiky naplněné úspěchy, trápením z proher, ale někdy také okamžiky přestupů a náhlých rozchodů, jaký nyní nastal mezi děvčaty. O své budoucnosti si musejí rozhodnout samy, my jim přejeme do další etapy jejich kariéry štěstí a hodně dalších sportovních i osobních úspěchů,“ prohlásil Trávníček.  

Na rozdíl od mediálních spekulací nejsou rozhodně za rozchodem finanční spory. Dělení financí se uvnitř týmu odehrávalo vždy podle přesně daného klíče, navíc právě v letošní sezóně dvojice rozhodně neměla nouzi o přízeň partnerů, kteří je podporovali. „Zabezpečení týmu odpovídalo postavení ve světové špičce,“ potvrzuje Trávníček, že ve financích určitě problémy nebyly.

„Vždycky jsme si dávaly ty nejvyšší cíle, ale tento rok jsme se trápily již od přípravy a následně i ve hře.  Samozřejmě jsme se všichni v týmu snažili na těchto věcech pracovat, ale bohužel to nikam nevedlo a naše herní smýšlení se postupně rozcházelo. Došla jsem tedy k velmi bolestivému, ovšem dle mě správnému závěru, že pro nás obě bude nejlepší, když se naše cesty rozejdou. Naše dále trvající spolupráce by byla pro všechny jen trápením,“ oznámila Markéta Sluková.

Kristýna Kolocová potvrdila, že na kurtu se budou případně s Markétou potkávat již pouze jako soupeřky. „Mrzí mě, že ta situace nastala. Markéta s tím nápadem přišla, a i když jsem si to nechtěla nejdříve vůbec připustit, v následujících dnech jsme to probíraly ze všech stran a nakonec jsme přijaly rozhodnutí, že se naše sportovní kariéry rozejdou. Nevím, co od toho v krátkém výhledu mohu očekávat, teď se teprve snažím svoji budoucnost vyřešit.“

O tom, jak si představují obě hráčky konkrétně svoji sportovní budoucnost, budou informovat v nejbližší době. Markéta Sluková  již oslovila další českou reprezentantku Barboru Hermannovou, s kterou vytvoří nový pár a plánují návrat do kolotoče mezinárodních turnajů.